Proč dřevostavba?

Náš životní styl se mění a naše rozhodnutí o tom, kde a jak budeme bydlet, má zásadní vliv na životní prostředí a tím také na budoucnost naši i dalších generací. Dřevostavba se tak stává zodpovědnou a ekologickou volbou, ohleduplnou vůči přírodě a přitom moderní a technologicky inovativní.

RD-Machova_vizualizace-terasa_00

Energetická úspora dřevostaveb
Současná technologie výstavby dřevostaveb je maximálně energeticky úsporná. Pro naše dřevostavby pracujeme s difúzně otevřenou konstrukcí, kterou tvoří nosná dřevěná konstrukce a kvalitní izolační vrstvy. To znamená, že domy mají ideální tepelně–izolační a akustické vlastnosti a řadí se mezi nízkoenergetické domy. Díky tomu dlouhodobě šetří zdroje a nabízí vysoký komfort bydlení s rovnoměrně ohřívaným prostorem. Rekuperační technologie v domě celoročně udržuje příjemnou teplotu. Náběh požadované teploty je velice rychlý a konstantní podmínky předchází srážení vlhkosti. 

Rychlá konstrukce a variabilita
Konstrukce dřevostavby je velice rychlá, stavba zděných domů se časově vůbec nemůže porovnávat. Dům je modulárně sestaven z prefabrikovaných panelů. Samotná montáž na místě zabere pouhé 2–3 dny. Díky tomu si sami zvolíte dispoziční rozložení domu ze tří variant, aniž by to ovlivnilo dobu realizace. Nastěhování je možné už tři měsíce od smontování domu.

Životnost dřevostavby
Stejně jako každý dům i dřevostavba potřebuje údržbu a péči. V případě náležité péče o dům dosahují dřevostavby životnosti i 100 let. V momentě, kdy dřevostavba již nevyhovuje požadavkům na bydlení svých majitelů, její demontáž a recyklace je mnohem šetrnější k přírodě než v případě zděných staveb. Při konstrukci používáme přírodní zdravotně nezávadné materiály, které se později dají snadno a ekologicky dále zpracovat.

Statika dřevostavby také podléhá přísným normám, které zaručují pevnost domu. Nemusíte se tedy obávat, že by přírodní živly jako vítr či sníh měly na dřevostavbu zásadnější vliv než na stavbu zděnou, protože podmínky a limity pro všechny konstrukce jsou stejné. 


Hořlavost a škůdci
Všechny stavby musí splňovat přísné protipožární normy a to platí i pro dřevostavby. Použité materiály tedy zaručují stejnou bezpečnost a prevenci vzniku a šíření požáru jako stavby zděné.

Naše dřevostavby jsou konstruovány ze stěnových panelů, jejichž rám tvoří KVH hranoly, které jsou vyplněny dalšími izolačními a difuzními vrstvami. Konstrukce panelů a jejich těsné spojení neumožňuje, aby se do domu dostávali škůdci a hlodavci. Konstrukce díky parobrzdám navíc dýchá a předchází tak tvorbě plísní.

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Development Minářová
  marketa@development-minarova.cz
  tel.: +420 776 726 668

  Novinky

  Chcete vědět, jak náš projekt postupuje? Nechte nám svůj e-mail a my se ozveme s novinkami.

  Pod machovskou
  vyhlídkou

  49°15'15.9"N 17°32'28.6"E
  763 01 Machová

  marketa@development-minarova.cz

  Copyright © 2020
  Pod machovskou vyhlídkou s.r.o.
  IČ 11916290