Lokalita

Kousek od Zlína a Otrokovic, v malebné zvlněné krajině leží Machová. Na jejím západním okraji, pod místem, odkud dohlédnete na Hostýnské vrchy i Bílé Karpaty, vznikají naše nové rodinné dřevostavby.

lokalita_w1
lokalita2

Machová

Machová je klidná malá obec s přibližně 500 obyvateli. Vše důležité však najdete přímo zde nebo v nejbližším okolí. Nechybí obchod, mateřská škola, kulturní dům či sportovní areál. Už několikrát byla Machová oceněna také v soutěži Vesnice roku za péči o zeleň i dobré podmínky pro život na venkově. 

Snadná dostupnost do okolních měst

Pokud toužíte po klidu venkova a přitom chcete mít k dispozici všechny městské vymoženosti a služby, Machová je ideálním místem. Za pár minut dojedete autem do Otrokovic i Zlína a díky nedalekému napojení na dálnici se za hodinu dostanete i do Olomouce či Brna. Otrokovice navíc leží na hlavním železničním tahu, takže i Vídeň, Bratislava či Ostrava vám nikdy nebudou připadat daleko.

lokalita3
maoa

(17 km)

Květná zahrada v Kroměříži

Raně barokní komplex si vydobil své místo i na seznamu památek UNESCO. Představuje jedinečný soubor zdobných zahrad s fontánami, rotundou i kolonádou se souborem 44 soch.

(19 km)

ZOO a zámek Lešná

Zámecký park v Lešné byl proměněn v nejoblíbenější zoo Moravy. Expozice zvířat je rozdělena podle kontinentů a volné výběhy i ptačí voliéry se snaží maximálně simulovat přirozené prostředí všech zde chovaných druhů.

(10 km)

Baťův Kanál

Dříve dopravní, dnes rekreační kanál vede z Kroměříže až do Hodonína. Splavný je všemi možnými plavidly na trase Otrokovice – Rohatec a kromě vodní hladiny nabízí také spoustu zážitků a atrakcí spojených s gastronomií, poznáváním přírody i historickými památkami.

(2,7 km)

Kurovický lom

Nedaleko Kroměříže je tento bývalý vápencový lom. V teplých měsících nabízí jeho zářivě čistá vodní plocha příjemné osvěžení. Lom je navíc i přírodní památkou. Na jeho území najdeme 247 druhů rostlin, 21 ptáků a 60 brouků.

(8,6 km)

Stezka zdraví a lesní hřiště

V kopcích nad Zlínem kolem Tlusté hory se rozprostírá Stezka zdraví, která je napojena na další trasy v okolí Zlína. Její součástí je i rozsáhlé členité hřiště propojené dřevěnými mostky a schody. Na ploše hřiště se nezabaví jen děti, mnoho z konstrukcí a prvků ocení i dospělí.

(6,9 km)

Hrad Malenovice

Dobře zachovalý Malenovický hrad je z velké části přístupný veřejnosti a to včetně hradní věže, ze které je skvělý výhled do dalekého okolí. Kromě stálé expozice je hrad během sezóny také centrem kultury. Pořádají se tady koncerty, divadelní představení a další akce.

Novinky

Chcete vědět, jak náš projekt postupuje? Nechte nám svůj e-mail a my se ozveme s novinkami.

Pod machovskou
vyhlídkou

49°15'15.9"N 17°32'28.6"E
763 01 Machová

marketa@development-minarova.cz

Copyright © 2020
Pod machovskou vyhlídkou s.r.o.
IČ 11916290